Auto Gabriel logo

telefón

Email Auto Gabriel

FAQ

Prečo RentAuto?

Požičovňa áut RentAuto vám garantuje, že pre vás kedykoľvek nájdeme vhodné riešenie mobility. Prioritou je flexibilný a individuálny prístup ku každému zákazníkovi. Nie je pre nás problém pokryť aj dopyt na väčšie jednorázové objemy vozidiel. Všetky vozidlá pravidelne obmieňame tak, aby kilometrový nájazd nepresiahol 15 000 km a bali maximálne 6 mesiacov staré. S požičovňou RentAuto jazdíte s novinkami na trhu.

Aké vozidlá máte k dispozícii?

V našej flotile vozidiel nájdete modely značky Volkswagen, Audi, Škoda a Volkswagen Úžitkové vozidlá. Pozrite sa do sekcie vozový park.

Akú majú vozidlá v autopožičovni výbavu?

Vozidlá na prenájom vyberáme tak, aby pôsobili reprezentatívne. Minimálnou výbavou je preto obvykle stredný stupeň výbavy, ale väčšina vozidiel je skôr vo vyšších stupňoch výbavy. Všetky vozidlá majú integrovanú hands-free sadu, metalickú farbu, alu-kolesá, klimatizáciu a väčšina má aj zadné parkovacie senzory. Vyššie kategórie vozidiel sú dostupné aj v prevedení s automatickou prevodovkou. Stredný stupeň výbavy nájdete aj v našich dodávkach a minivanoch.

Na akú dobu vozidlá požičiavate?

Vozidlo vám vieme zapožičať od 1 dňa až po niekoľko rokov. Záleží len na tom, na ako dlho vozidlo potrebujete. Našou kľúčovou výhodou je to, že vám poskytneme flexibilitu. Neviete, na ako dlho budete vozidlo potrebovať? Nevadí – prenájom môžete kedykoľvek bez sankcií ukončiť, alebo predĺžiť. Jediné, na čo má vplyv na dĺžku prenájmu je výška denného nájomného.
Prirpavíme vám výhodnú ponuku na dlhodobý prenájom auta ale aj na požičanie auta na víkend.

Koľko kilometrov môžem najazdiť, je nejaký limit?

V cene je zahrnutých 200 km denne. Limit na mesiac (30 dní) je 3000 km. Limit na víkend je 600 km (v piatok poobede auto vyzdvihnete a v pondelok ráno vrátite)
Nejedná sa o limit. Jedná sa o zaplatený kilometrový rámec v cene prenájmu.
Pri prekročení kilometrového rámca vám bude za každý kilometer nad stanovený limit účtovaná cena od 0,30 € do 0,60  s DPH v závislosti od modelu. Príslušná suma za 1 km navyše je uvedená pri každom vozidle v sekcii vozový park.

Môžem s vozidlom vycestovať aj do zahraničia?

Áno, avšak je potrebné nás informovať, že s vozidlom opustíte územie Slovenskej republiky. S vozidlom môžete cestovať po celej Európskej únii mimo krajín: Ukrajina, Rusko, Bielorusko, Srbsko, Bosna, Kosovo, Čierna Hora, Bulharsko, Rumunsko, Albánsko. Zároveň ste povinný si vo vlastnej réžiie uhradiť všetky poplatky spojené so vstupom a využívaním ciest v krajine, v ktorej chce naše vozidlo využívať. 

Je možné vyzdvihnúť alebo vrátiť vozidlo na vopred určenom mieste?

Vozidlo je možné vyzdvihnúť alebo vrátiť na vopred určenom ľubovolnom mieste avšak táto služba je spoplatnená. Výšku poplatku vám radi poskytneme na požiadanie alebo si kliknite na náš aktuálny Cenník príplatkov a poplatkov.

Môžem vozidlo vrátiť aj mimo otváracích hodín?

Vozidlo je možné vrátiť aj mimo otváracích hodín, služby tohoto typu sú spoplatňované podľa aktuálneho cenníka. Najlepšie je túto možnosť spomenúť pri objednávke, v nadväznosti na čo vám bude vypracovaná konkrétna cenová ponuka.

V akej výške je depozit a kedy mi bude vrátený?

Depozit slúži ako záloha za vozidlo, výška depozitu sa mení v závislosti od kategórie vozidla a dĺžky prenájmu. Je nutné ho zložiť pri každom prenájme. Depozit bude zablokovaný na vašej karte po dobu prenájmu. Po vrátení vozidla vám bude depozit vrátený späť na účet (po odrátaní sumy za prenájom). V prípade, že je vrátené vozidlo poškodené, bude depozit zablokovaný počas doriešenia poistnej udalosti. Výška depozitu je uvedená pri každom vozidle v sekcii vozový park.

Čo ak dostanem pokutu?

V prípade porušenia pravidiel cestnej premávky musíte uloženú pokutu uhradiť z vlastných prostriedkov. Ak nám príde dodatočne poštou výzva od polície na zaplatenie pokuty, budeme požadovať plnú výšku náhrady od zákazníka, ktorý bol v čase spáchania priestupku uvedený v zmluve ako nájomca. Navyše budeme účtovať administratívny poplatok za riešenie priestupku podľa aktuálneho cenníka.

Aké služby sú v nájomnom zahrnuté?

  • Cestná asistencia 24/7
  • Povinné ručenie
  • Havarijné poistenie so spoluúčasťou 5%, minimálne 330 €
  • Cestná daň
  • Servis vozidla
  • Pneumatiky vrátane ich výmeny a uskladnenia
  • Diaľničná známka na území Slovenskej republiky